Výrobky pro čistění a ionizaci vzduchu Sharp

Ionizátory, zvlhčovače, filtry, čističky vzduchu.
Špičkové systémy pro zvlhčování, čištění a dezinfekci vzduchu.
Testováno 13 institucemi po celém světě.

Jasyko s.r.o.
Purkyňova 45, 612 00 Brno
tel.: 541 210 108, gsm: 606 754 784
e-mail: jasyko@jasyko.cz
www.jasyko.cz
Bez dechu člověk vydrží sotva pár minut, vliv dýchání na naše zdraví je tedy zásadní. Proč se nám dobře dýchá v jehličnatém lese? Je to dáno příjemnou vlhkostí, nízkým obsahem alergenů a chemikálií a vysokou koncentrací volných iontů. V souznění těchto faktorů zůstanou naše sliznice vlhké - nevysušené, nepodrážděné agresivními látkami a tím i odolnější proti vlivu virů a bakterií.
Zamezení působení virů
Omezuje růst plísní
Zamezení působení alergenů
Omezení nežádoucích pachů

Tisková zpráva

Převzato z http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/14138_sharp_instaluje_priblizne_10_tisic_cisticek_vzduchu_s_technologii_plasmacl.htm

Sharp instaluje přibližně 10 tisíc čističek vzduchu s technologií Plasmacluster ve svých podnicích v Japonsku a v zahraničí

Praha, 22.01.2009

Společnost Sharp začala s instalací přibližně 10 tisíc PlasmaclusterTM ionizátorů v kancelářích a prodejnách Sharpu v Japonsku a v zahraničí s cílem preventivně zabránit pandemii nových virů.
 
Praha, 22. ledna 2009.  Čističky vzduchu jsou vybaveny patentovanou Plasmacluster iontovou technologií Sharpu, která rozkládá a deaktivuje škodlivé vzduchem přenášené látky, jako jsou plísně, virusy a alergeny. Sharp instaluje dva typy ionizátorů: IG-820 (pro místnosti s plochou přibližně 23 m2) a IG-840 (pro místnosti s plochou přibližně 50 m2). Ionizátory používají široké větrací štěrbiny a proudění vzduchu z nich kontroluje technologie, která efektivně posílá vysokou koncentraci Plasmacluster iontů (25 000 iontů/m2 – při vysokém nastavení proudu vzduchu) do každého koutu v místnosti a důkladně deaktivuje škodlivé vzruchem přenášené látky v kancelářích a konferenčních místnostech.

V dubnu 2008 Sharp založil výbor, který se zabývá problematikou nových virů (předsedá mu výkonný viceprezident společnosti), jehož cílem je ochránit zdraví zaměstnanců a jejich rodin, a zajistit hladký chod společnosti i v případě pandemie. Pokud Světová zdravotnická organizace (WHO) nebo vláda vyhlásí, že se nacházíme 4. fázi*1 pandemie, Sharp má připravena krizová manažerská centra v Japonsku a v zahraničí, která budou hrát ústřední roli v řízení protiopatření.

Je prokázáno, že viry, které se přenášejí mezi zvířaty a především u ptáků, mohou zmutovat do nového viru, který infikuje také lidi. Je zde reálná obava, že tato situace může nastat v blízké budoucnosti. Proto společnosti Sharp ve snaze ochránit zdraví zaměstnanců a jejich rodin, a zajistit hladký chod společnosti, přistoupila k instalaci Plasma Cluster ionizátorů ve svých podnicích.

Plán pro instalaci Plasmacluster ionizátorů v podnicích Sharpu v Japonsku a v zahraničí

Pro ochranu zdraví zaměstnanců:

1. Příprava zásob.
Roušky, teploměry, plasmacluster iontové čističe vzduch atd.
2. Stanovení pokynů pro cesty do zámoří a norem pro povolení vstupu do podniků Sharpu.
3. Důkladné proškolení zaměstnanců.
Vytvoření webu s informacemi o nových virech, příprava manuálu o preventivních opatřeních atd.
4. Určení spolehlivého informování zaměstnanců pomocí zasílání zpráv na mobilní telefony atd.

Pro hladký chod společnosti:

1. Stanovit priority, která výroba/pracovní pozice musí pokračovat, vzít v úvahu alternativní zaměstnanecké systémy, jako je například umožnění zaměstnancům pracovat doma.
2. Zvážení alternativních možností výroby.
3. Zvážení alternativních zdrojů pro dodávky materiálů/součástek.

*1 Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlašuje 4. fázi ohrožení pandemií ve chvíli, kdy je prokázáno přenášení viru z člověka na člověka. Nyní se nacházíme ve 3. fázi, což znamená, že doposud nedošlo k přenosu viru z člověka na člověka nebo se nanejvýš jedná pouze ojedinělé případy přenosu po těsném kontaktu.


ISO 9001:2000
ALMARA
Copyright © 2009 www.jasyko.cz | Všechna práva vyhrazena